Praktyczny kurs online

Niemiecki w spedycji 
od podstaw

Ponad 350+ zadowolonych Kursantów


Kurs jest dla każdego, kto już pracuje w branży lub dopiero zamierza rozpocząć karierę w transporcie i chciałby posługiwać się językiem niemieckim w zakresie wykonywania swojej pracy. Kurs jest przygotowany z myślą o osobach, które nigdy nie uczyły się tego języka lub uczyły się, ale potrzebują przypomnienia podstaw. Podczas kursu będziemy skupiać się jedynie na meritum zawodowym. Uczymy się tylko niezbędnej gramatyki oraz słownictwa potrzebnego do pozyskiwania zleceń z giełd transportowych i informowania klienta o przebiegu transportu. Cały program został zaprojektowany tak, żeby w szybki sposób nabywać umiejętności, które można od razu wykorzystać w pracy.

Co zyskujesz?

Gwarancja satysfakcji albo zwrot kosztów. W przeciągu 30 dni możesz zrezygnować z naszej platformy i zwrócimy Ci pełną kwotę.
3 miesięczny dostęp do kursu. Chcemy, żebyś naprawdę nauczył się języka niemieckiego!
Dostęp z komputera
oraz urządzeń mobilnych. Możesz szkolić się w każdej chwili i z dowolnego miejsca.

Po ukończeniu kursu i zaliczeniu egzaminu, otrzymujesz certyfikat

Kupuję dostęp

Czy zdąże przerobić kurs w 3 miesiące?

Zdążysz i to nawet dwa, albo trzy razy!

Cały program kursu został zaplanowany i zrealizowany tak, że wystarczy tylko 15 minut dziennie na przyswojenie nowej wiedzy.

Podczas nauki skupiamy się tylko i wyłącznie na meritum zawodowym, dzięki czemu od razu uczysz się tego, czego potrzebujesz już dzisiaj. Do przerobienia jest 41 minilekcji video, które trwają około 3 minut. Podczas oglądania lekcji uzupełniasz notatkę w wydrukowanym podręczniku, następnie przerabiasz zaplanowane krótkie ćwiczenia i zadania. Na przerobienie jednej lekcji wraz z zadaniami potrzebujesz około 10-15 minut. Ucząc się codziennie, ukończysz cały program w 41 dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to szybciej. 

Każdy spedytor w planowaniu jest najlepszy, więc zaplanowanie nauki dla Ciebie to żaden problem. Pamiętaj, że w uczeniu się nowych rzeczy zawsze ogromną rolę gra systematyczność. Jeśli chcesz szybko nauczyć się podstaw niemieckiego, to potraktuj ten kurs jako ważny projekt do realizacji, zaplanuj sobie czas na naukę i ciesz się tym, że każdego dnia rozumiesz i umiesz coraz więcej!

Autorzy kursu

Daria Jurga

Pracując jako spedytor międzynarodowy zauważyłam ogromne zapotrzebowanie na specjalistyczne kursy języka niemieckiego dla osób pracujących w branży transportowej. Do naszej firmy przychodziły osoby ze znajomością języka, ale niestety szybko okazywało się, że niemiecki ze zwykłych kursów nie wystarczał. Dlatego otworzyłam projekt Niemiecki w transporcie i zaczęłam pracować na odpowiednimi programami edukacyjnymi dla spedytorów i dyspozytorów. Ogromnego wsparcia merytorycznego i językowego udziela mi Mathias Petek. 

Mathias Petek

W roku 2009 rozpocząłem naukę na kierunku Kaufmann für Spedition und Logistikdienstleistung. Po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych w 2011 do 2018 roku organizowałem pilne transporty bezpośrednie i zarządzałem zespołem jako kierownik dispo. W 2018 roku założyłem własną firmę ZS EUROPAKURIER. W projekcie “Niemiecki w transporcie” dzielę się swoim 13-letnim doświadczeniem w branży i wspieram rozwój kursantów poprzez tworzenie nagrań audio w celu ćwiczeń na rozumienie ze słuchu.

Idealny kurs dla spedytora?

Pracując w firmie transportowej na własne oczy przekonałam się, że ogólny certyfikat potwierdzający znajomość języka nie gwarantuje sprawnej komunikacji w obszarze pracy. Pomyślałam sobie, że przydałby się taki kurs, który odzwierciedlałby codzienność spedytora…

Co powinien zawierać? Na czym bazować? Dlaczego przestałam być spedytorką i zaczęłam tworzyć kursy? O tym wszystkim opowiadam w tym video.

Czego nauczysz się z kursu?

Na kursie Niemiecki w spedycji od podstaw nauczysz się gramatyki i słownictwa, które umożliwią Ci:

- dzwonienie w sprawie ofert na giełdach transportowych,
- ustalenie szczegółów transportu,
- negocjowanie ceny,
- informowanie zleceniodawcy o podstawowych problemach (uszkodzenia, opóźnienia),
- dalszy rozwój pod kątem języka niemieckiego w transporcie.

Co zawiera kurs?

Zeszyt ćwiczeń

Po otrzymaniu dostępu do kursu możesz wydrukować sobie zeszyt ćwiczeń, który pomoże Ci sporządzać przejrzyste notatki podczas oglądania lekcji video. W zeszycie ćwiczeń znajdziesz również zadania utrwalające.

 

Lekcje wideo

Na platformie znajdują się lekcje video, w których tłumaczę potrzebne zasady gramatyczne i podaję przydatne słownictwo, tłumaczenia zdań potrzebnych w pracy i tłumaczę zadania utrwalające.

Ćwiczenia audio

Kurs zawiera również ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, nagrane przez Mathiasa Petek. Dzięki nim nauczysz się rozumienia ze słuchu liczb opisujących terminy załadunków i rozładunków, ilości palet, wagę ładunku i ceny za frachty.

Co składa się na cenę?

Zobacz jak wygląda kurs od środka  

Kupuję dostęp

Poznaj nasz zespół

 • Bartek i Mateusz


  Współzałożyciele Akademii Spedytora. Aktywni spedytorzy, ponad 10-lat doświadczenia w branży.  Wiedzę, jaką zdobyliśmy, pracując na stanowiskach kierowniczych, przenosimy do tworzonych i ciągle ulepszanych kursów w Akademii. 

 • Dr Izabella Tymińska


  Ekspert Celny. W Akademii odpowiada za wszystkie tematy związane z odprawami celnymi. Prowadzi kurs "Odprawy celne - podstawy".

 • Daria Jurga


  Daria, pracując w firmie transportowej jako spedytorka zauważyła zapotrzebowanie na kursy języka niemieckiego dla branży TSL. Na bazie swojego doświadczenia i znajomości branży stworzyła najlepsze szkolenia, z których skorzystało już wiele osób. Chcesz pozyskiwać zlecenia w języku niemieckim? Daria Ci w tym pomoże! 
 • Kancelaria CMR


  Kancelaria Prawa Transportowego CMR odpowiada za wiedzę merytoryczną kursu "Prawo w transporcie". Dzięki temu masz pewność, że wiedza, którą tam znajdziesz, jest zweryfikowana i aktualna. Ekspert i praktyk w tej dziedzinie.
 • Patryk Drzygało


  Patryk na co dzień zajmuje się prowadzeniem aut ciężarowych, opłatami drogowymi, analizą naruszeń oraz rozliczaniem kierowców. W Akademii odpowiada za kursy związane czasem pracy i rozliczeniem kierowców
 • spedytor_w_sukience


  Joanna jest spedytorką/dyspozytorką z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży TSL. Posiada certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym. Zaniepokojona brakiem elementarnej wiedzy przez osoby z branży postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem z innymi tworząc profil w mediach społecznościowych o nazwie spedytor_w_sukience. 

Opinie naszych Klientów

 • Piotr Guzowski
  Instaspedytorka
  Żaneta Mral
  Marzena Szopińska
 • Mateusz Gmyz

 • Maksymilian Wieczorek

  Hubert Augustyn

  Kasia Nowak

FAQ

Czy jest możliwość wystawienia faktury?
Tak, wystawiamy fakturę.
Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs skierowany jest do osób, które chcą się nauczyć języka niemieckiego używanego w codziennej pracy spedytora.

Czy po ukończeniu kursu dostanę certyfikat?
Tak, każdy kto zaliczy test sprawdzający otrzyma certyfikat zaświadczający o ukończeniu naszego kursu. Certyfikat nie jest certyfikatem kompetencji zawodowych.
Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z lekcji wideo, w których tłumaczone są zasady gramatyczne, przydatne słownictwo oraz tłumaczenia przydatnych zdań oraz ćwieczenia na rozumienie ze słuchu. Dodatkowo możliwe jest pobranie zeszytu ćwiczeń w formie pdfa do wydrukowania.

Jaki mam czas na ukończenie kursu?
Dostęp do kursu otrzymujesz na 3 miesiące.  Do aktywacji w dowolnym momencie.
Jak wygląda egzamin kończący kurs?
Test składa się z kilkudziesięciu pytań i minimalnej wymaganej ilości punktów. Jeżeli zaliczysz, otrzymasz od nas certyfikat zaświadczający o ukończeniu kursu.
Czym jest grupa na Facebooku?
Oprócz dostępu do kursu otrzymasz od nas zaproszenie do grupy na faceboku, która jest dopełnieniem do kursu. Będziesz mógł zadać tam dowolne pytanie lub rozwiązać niejasności. Grupa skierowana jest tylko do osób, które skorzystały z naszego kursu.

Cena kursu:

390zł

Kupuję dostęp
Potrzebujesz więcej informacji?
Odezwij się do nas na biuro@spedytor.org
chevron-downchevron-right