Praktyczny kurs online

Niemiecki w spedycji 
od podstaw

Ponad 350+ zadowolonych Kursantów


Kurs jest dla każdego, kto już pracuje w branży lub dopiero zamierza rozpocząć karierę w transporcie i chciałby posługiwać się językiem niemieckim w zakresie wykonywania swojej pracy. Kurs jest przygotowany z myślą o osobach, które nigdy nie uczyły się tego języka lub uczyły się, ale potrzebują przypomnienia podstaw. Podczas kursu będziemy skupiać się jedynie na meritum zawodowym. Uczymy się tylko niezbędnej gramatyki oraz słownictwa potrzebnego do pozyskiwania zleceń z giełd transportowych i informowania klienta o przebiegu transportu. Cały program został zaprojektowany tak, żeby w szybki sposób nabywać umiejętności, które można od razu wykorzystać w pracy.

Co zyskujesz?

Gwarancja satysfakcji albo zwrot kosztów. W przeciągu 30 dni możesz zrezygnować z naszej platformy i zwrócimy Ci pełną kwotę.
3 miesięczny dostęp do kursu. Chcemy, żebyś naprawdę nauczył się języka niemieckiego!
Dostęp z komputera
oraz urządzeń mobilnych. Możesz szkolić się w każdej chwili i z dowolnego miejsca.

Po ukończeniu kursu i zaliczeniu egzaminu, otrzymujesz certyfikat

Kupuję dostęp

Czy zdąże przerobić kurs w 3 miesiące?

Zdążysz i to nawet dwa, albo trzy razy!

Cały program kursu został zaplanowany i zrealizowany tak, że wystarczy tylko 15 minut dziennie na przyswojenie nowej wiedzy.

Podczas nauki skupiamy się tylko i wyłącznie na meritum zawodowym, dzięki czemu od razu uczysz się tego, czego potrzebujesz już dzisiaj. Do przerobienia jest 41 minilekcji video, które trwają około 3 minut. Podczas oglądania lekcji uzupełniasz notatkę w wydrukowanym podręczniku, następnie przerabiasz zaplanowane krótkie ćwiczenia i zadania. Na przerobienie jednej lekcji wraz z zadaniami potrzebujesz około 10-15 minut. Ucząc się codziennie, ukończysz cały program w 41 dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to szybciej. 

Każdy spedytor w planowaniu jest najlepszy, więc zaplanowanie nauki dla Ciebie to żaden problem. Pamiętaj, że w uczeniu się nowych rzeczy zawsze ogromną rolę gra systematyczność. Jeśli chcesz szybko nauczyć się podstaw niemieckiego, to potraktuj ten kurs jako ważny projekt do realizacji, zaplanuj sobie czas na naukę i ciesz się tym, że każdego dnia rozumiesz i umiesz coraz więcej!

Autorzy kursu

Daria Jurga

Pracując jako spedytor międzynarodowy zauważyłam ogromne zapotrzebowanie na specjalistyczne kursy języka niemieckiego dla osób pracujących w branży transportowej. Do naszej firmy przychodziły osoby ze znajomością języka, ale niestety szybko okazywało się, że niemiecki ze zwykłych kursów nie wystarczał. Dlatego otworzyłam projekt Niemiecki w transporcie i zaczęłam pracować na odpowiednimi programami edukacyjnymi dla spedytorów i dyspozytorów. Ogromnego wsparcia merytorycznego i językowego udziela mi Mathias Petek. 

Mathias Petek

W roku 2009 rozpocząłem naukę na kierunku Kaufmann für Spedition und Logistikdienstleistung. Po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych w 2011 do 2018 roku organizowałem pilne transporty bezpośrednie i zarządzałem zespołem jako kierownik dispo. W 2018 roku założyłem własną firmę ZS EUROPAKURIER. W projekcie “Niemiecki w transporcie” dzielę się swoim 13-letnim doświadczeniem w branży i wspieram rozwój kursantów poprzez tworzenie nagrań audio w celu ćwiczeń na rozumienie ze słuchu.

Idealny kurs dla spedytora?

Pracując w firmie transportowej na własne oczy przekonałam się, że ogólny certyfikat potwierdzający znajomość języka nie gwarantuje sprawnej komunikacji w obszarze pracy. Pomyślałam sobie, że przydałby się taki kurs, który odzwierciedlałby codzienność spedytora…

Co powinien zawierać? Na czym bazować? Dlaczego przestałam być spedytorką i zaczęłam tworzyć kursy? O tym wszystkim opowiadam w tym video.

Czego nauczysz się z kursu?

Na kursie Niemiecki w spedycji od podstaw nauczysz się gramatyki i słownictwa, które umożliwią Ci:

- dzwonienie w sprawie ofert na giełdach transportowych,
- ustalenie szczegółów transportu,
- negocjowanie ceny,
- informowanie zleceniodawcy o podstawowych problemach (uszkodzenia, opóźnienia),
- dalszy rozwój pod kątem języka niemieckiego w transporcie.

Co zawiera kurs?

Zeszyt ćwiczeń

Po otrzymaniu dostępu do kursu możesz wydrukować sobie zeszyt ćwiczeń, który pomoże Ci sporządzać przejrzyste notatki podczas oglądania lekcji video. W zeszycie ćwiczeń znajdziesz również zadania utrwalające.

 

Lekcje wideo

Na platformie znajdują się lekcje video, w których tłumaczę potrzebne zasady gramatyczne i podaję przydatne słownictwo, tłumaczenia zdań potrzebnych w pracy i tłumaczę zadania utrwalające.

Ćwiczenia audio

Kurs zawiera również ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, nagrane przez Mathiasa Petek. Dzięki nim nauczysz się rozumienia ze słuchu liczb opisujących terminy załadunków i rozładunków, ilości palet, wagę ładunku i ceny za frachty.

Zobacz jak wygląda kurs od środka  

Kupuję dostęp

O Akademii Spedytora

Na imię mamy Bartek i Mateusz, swoją przygodę z transportem zaczęliśmy 6 lat temu. Bardzo często mieliśmy problem ze znalezieniem odpowiedzi na pytania związane z naszą pracą. To czego uczyliśmy się na studiach odbiegało od codziennej pracy spedytora, a informacje w internecie były niepełne. Często również nasi przełożeni nie znali odpowiedzi na niektóre pytania.

To właśnie wtedy postanowiliśmy założyć bloga i dzielić się naszą wiedzą. Z czasem założyliśmy Akademię Spedytora, w której zamieszczamy kursy dzięki, którym pomagamy się wam rozwijać. Nadal jesteśmy aktywnymi spedytorami dzięki czemu jesteśmy w stanie przekazywać aktualną wiedzę.

Opinie naszych Klientów

 • Kurs przygotowany bardzo merytorycznie i konkretnie, tematy opracowane w sposób łatwy i wygodny do przyswajania. Oby więcej takich kursów w takich cenach! 🙂
  Piotr Guzowski
  Polecam kurs Niemiecki w spedycji od podstaw. Kurs w prosty i przejrzysty sposób pomoże przyswoić najważniejsze zwroty i słówka potrzebne do pracy w branży TSL. Lekcje połączone są z ćwiczeniami, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób można utrwalić nabytą wiedzę. Konstrukcja kursu pozwala nie tylko na naukę słówek czy liczb. Dzięki odniesieniom do transportu, jest świetnym materiałem, który można wykorzystać później w pracy spedytora.

  Instaspedytorka
  Żaneta Mral
  Bardzo ten kurs mi się przydał. Mój przyszły pracodawca był pod wrażeniem jaką wiedzą dysponuje - wszystko dzięki wam
  Marzena Szopińska
 • Kurs jest ekstra, super wiedza, opisana w łatwy do zrozumienia sposób!
  Mateusz Gmyz
 • Dziś przeprowadzamy trzeci dzień szkoleń, pracownicy są bardzo zadowoleni z materiałów, sposobu przekazania oraz przedstawienia w szkoleniu tematów bardzo obszernych w prosty i czytelny sposób. Osobiście byłem sceptycznie nastawiony ale po przeanalizowaniu całości - naprawdę dobra robota. Na pewno będziemy rekomendować Wasze szkolenia
  Maksymilian Wieczorek
  Usługi Transportowe
  Kurs podstawy spedycji zawiera w sobie bardzo wiele informacji i w sposób wyczerpująćy porusza kwestie z którymi każdy kto chciałby zacząć pracę w branży TSL musi się zapoznać. Ponadto jego twórcami są spedytorzy, którzy na co dzień pracują w branży, więc wszystko przekładają na sytuacje praktyczne, z którymi spedytor może spotkać się w pracy. Bardzo polecam kurs podstawy spedycji każdemu kto chce zacząć pracę jako spedytor.
  Hubert Augustyn
  Jakiś czas temu ukończyłam Wasz kurs. Mega się przydał, wszystko wytłumaczone w prosty sposób. Byłam już na rozmowie kwalifikacyjnej i rekruter był pod wrażeniem mojej wiedzy pomimo braku doświadczenia w pracy jako spedytor. Będę Was polecać 😀
  Kasia Nowak

FAQ

Czy jest możliwość wystawienia faktury?
Tak, wystawiamy fakturę.
Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs skierowany jest do osób, które chcą się nauczyć języka niemieckiego używanego w codziennej pracy spedytora.

Czy po ukończeniu kursu dostanę certyfikat?
Tak, każdy kto zaliczy test sprawdzający otrzyma certyfikat zaświadczający o ukończeniu naszego kursu. Certyfikat nie jest certyfikatem kompetencji zawodowych.
Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z lekcji wideo, w których tłumaczone są zasady gramatyczne, przydatne słownictwo oraz tłumaczenia przydatnych zdań oraz ćwieczenia na rozumienie ze słuchu. Dodatkowo możliwe jest pobranie zeszytu ćwiczeń w formie pdfa do wydrukowania.

Jaki mam czas na ukończenie kursu?
Dostęp do kursu otrzymujesz na 3 miesiące.  Do aktywacji w dowolnym momencie.
Jak wygląda egzamin kończący kurs?
Test składa się z kilkudziesięciu pytań i minimalnej wymaganej ilości punktów. Jeżeli zaliczysz, otrzymasz od nas certyfikat zaświadczający o ukończeniu kursu.
Czym jest grupa na Facebooku?
Oprócz dostępu do kursu otrzymasz od nas zaproszenie do grupy na faceboku, która jest dopełnieniem do kursu. Będziesz mógł zadać tam dowolne pytanie lub rozwiązać niejasności. Grupa skierowana jest tylko do osób, które skorzystały z naszego kursu.

Kup teraz

390 zł

290 zł

Kupuję dostęp
Potrzebujesz więcej informacji?
Odezwij się do nas na biuro@spedytor.org
chevron-downchevron-right